Menu Zamknij

Czyste powietrze w nowej odsłonie w internecie

Jak informuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, niedawno zmieniony został układ strony internetowej czystepowietrze.gov.pl. To strona przeznaczona dla osób zainteresowanych dofinansowaniem z programu Czyste powietrze, przeznaczonego dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą

Strona internetowa czystepowietrze.gov.pl istnieje od kilku lat. Sam program Czyste powietrze rozpoczęty został natomiast 19 września 2018 r. Zebrane przez ten czas doświadczenie pozwoliło informatykom dokonać zmian w układzie strony internetowej.
„Górne menu strony zostało uproszczone i dostosowane do potrzeb potencjalnych beneficjentów programu, którzy znajdą tutaj m.in. podstawową wiedzę o dokumentach, ścieżce wnioskowania oraz dostęp do pomocnych narzędzi, ułatwiających przygotowanie wniosku o dofinansowanie (np. kalkulatory dotacji oraz grubości izolacji, czy też lista urządzeń i materiałów dofinansowywanych w programie – lista ZUM). Górne menu uzupełnia intuicyjna wyszukiwarka oraz czerwony kafel z hasłem „Instrukcja krok po kroku”, czyli sześć podpowiedzi, jak w prosty sposób otrzymać dotację na wymianę kopciucha i termomodernizację domu” – poinformował w komunikacie WFOŚiGW w Katowicach.
Warto też dodać, że na zmienionej stronie czystepowietrze.gov.pl znaleźć można m.in. odnośniki do efektów liczbowych programu. Są też podlinkowane inne, podobne programy finansowane przez NFOŚiGW, takie jak „Stop Smog”, „Ciepłe Mieszkanie”, „Mój Prąd”, czy też „Moje Ciepło.

EKO-WIEŚCI

Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.